Cum să scap de senzațiile din cap? raspuns medic

Migrena
Intrebare postata de Utilizator11543858573 cu 5 ani in urma

Bună... Am de ceva timp niște senzații în cap, nu știu cum să le explic... Știu doar când apar păi fac cu mâna adică le alung... Sunt niște senzații tare neplăcute. Totul a început cu faptul că am ținut o dietă în 2011 și din cauza care am slăbit și ajunsesem anorexica. Pe urmă m-am adresat la medic și am băut rispaxol (risperidona ) care m-a ajutat după care am făcut întrerupere după un an de pastile și iar mi s-a făcut rău... Am primit după aia niște pastile, o perioadă m-au ajutat după care iar m-am simțit rău și am încercat iar risperidona ceea dar mi-a făcut mai mult rău deja nu acționa, și din cauza că am băut repetat risperidona au început a apărea senzațiile în cap... Ajutați-mă cu ceva, ce să beau să nu am senzațiile astea în cap. Mulțumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Laura Ciocoiu MPsihoterapeut Laura Ciocoiu este un medic autorizat SFM (acum 5 ani)

Buna seara,

Inteleg ca la momentul de dupa dieta din 2011, ati fost consultata de un medic si diagnosticul a fost anorexie? Medicul respectiv v-a recomandat sa consultati si un psihoterapeut? In mod normal, in tilburarile de alimentatie se lucreaza in echipa si prezenta unui psihoterapeut este absolut obligatorie. Tulburarile de alimenmtatie sunt probleme de natura emotionala.

Daca doriti mai multe informatii ma puteti contacta la nr de telefon din pagina mea, atunci cand va hotarati.
Echilibru si liniste in suflet va doresc!

Laura- Simona Ciocoiu , psiholog supervizor-psihoterapeut- logoped

Centrul de Psihoterapie si Dezvoltare Personala - Laura Ciocoiu
Bucuresti, tel. 0723366515
www.consiliere-psihoterapie.ro

IMPORTANT!
Recomandarile facute au caracter general.
Pentru un consult de specialitate  este necesara programarea la cabinet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: